U kunt zien dat de bevalling nadert door zwelling van de melkklieren en gedrachsveranderingen bij de hond zoals onrust en nestbouw. Meestal heeft de teef verminderde eetlust en moet ze vaker plassen en poepen . Vlak voor de bevalling zakt de temeratuur naar 36,5 graden (normaal38- 39,0). Wanneer er troebele , taaie uitvloeing is en de teef likt frequent aan de vulva dan begint de ontsluitingsface van de bevalling. Het kan dan nog 12 uur duren voor dat de eerste pup komt. Wanneer er vruchtwater komt dan zal er binnen 1 uur een pup komen.
Het is het beste om tijdens de bevalling de teef in een werpkist te leggen in een rustige omgeving . Door een plotse verstoring kan de bevalling vertragen. Als eigenaar raad ik u aan om in de buurt te blijven van uw hond. De hond zal het fijn vinden en zich vertrouwd voelen. Zodra als de pup is geboren en de moeder de vliezen er niet af bijt is het verstandig om in te grijpen en de vliezen te verwijderen.
Daarna probeert u voorzichtig de moederkoek er uit te trekken. Wij laten de teef maar een moederkoek op eten. Als u al de moederkoeken op laat eten bestaat de kans dat de hond aan de diaree gaat. De duur tussen de 2e pup kan een uur duren. Duurt het langer dan 2 uur voor de volgende pup dan is het verstandig om uw dierenarts te waarschuwen, Is het zo dat de teef 30 minuten aan een stuk krachtig perst en er komt geen pup dan is het verstandig uw dierenarts te bellen. Controleer altijd de navelstreng die aan de pup vast zit op bloedingen,bij bloedverlies is het verstandig de navelstreng af te binden.